روغن زیتون خوراکی اولیویکس

در بین دهها روغن خوراکی، روغن زیتون یکی از بهترین هاست. سابقه چند هزار ساله مصرف زیتون و همچنین تحقیقات گسترده علمی نشان می دهد که روغن زیتون اثرات بسیار مفیدی برای حفظ سلامت قلب و عروق انسان دارد. کاهش فشار خون، کاهش قند، کاهش چسبندگی پلاکت ها و مقابله با اثرات کلسترول بالای خون از جمله این اثرات مفید است.

اثرات ضد سرطان و همچنین اثرات ضد التهابی از دیگر اثرات مفید روغن زیتون خوراکی است. بر اساس یافته های علمی ، مردم مناطقی که از روغن زیتون و فراورده های زیتون بطور مرتب استفاده می کنند ( مثل کشورهای مدیترانه) کمتر دچار بیماریهای قلبی عروقی و سرطان می شوند.

نکته مهم در مصرف روغن زیتون این است که ایا روغن زیتون خریداری شده اصل است یا نه ؟ چرا که روغن زیتون دارای انواع مختلفی است و ممکن است روغن بی کیفیت به شما عرضه شده باشد. ساده ترین علامت تشخیص زیتون با کیفیت ، قیمت روغن زیتون است که قیمت جهانی هر لیتر ان حداقل ۱۵ دلار است. علاوه بر این باید در ظروف شیشه ای عمدتا سبز رنگ نگهداری شوند. احساس طعم تلخ در گلو و کدر شدن ظاهر روغن بعد از گذاشتن ان در یخچال ( که از سمت پایین به بالا شروع می شود) از دیگر روش های سرپایی تشخیص روغن مناسب است.  بر عکس ، روغن های زیتون پومیس روغنی مناسب برای انسان نبوده بلکه مضر هم هست  متاسفانه این روغن های پومیس اغلب در شهرهای مرزی به مردم داده می شود و مردم هم بعلت قیمت ارزان از ان استقبال می کنند.

مصرف روزانه یک قاشق روغن زیتون درجه یک می تواند این اثرات مفید زیتون را به شما هدیه بدهد.