پَن زیتونکس

دسته دارویی: پاک کننده غیر صابونی پوست (پن)

مکانیسم اثر: پاک کننده به دو شکل صابونی و غیر صابونی وجود دارند. پاک کننده های غیر صابونی بنام صابون های صناعی و یا Dermatologic Pain و یا Syndet bar نامیده می شوند. تفاوت اصلی این پاک کننده ها با صابون های معمولی داشتنpH  اسیدی است که با پوست سازگاری بیشتری دارد. پاک کننده زیتونکس از عصاره برگ زیتون ساخته شده و دارای  pH اسیدی است  مواد موجود در عصاره برگ زیتون، دارای اثر ضد باکتری، ضد ویروس ، ضد التهاب و همچنین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی می باشد. لازم بذکر است که صابون با عصاره برگ زیتون متفاوت از صابن با رو غن زیتون است.

موارد مصرف پن زیتونکس:

۱- ضد آکنه: پاک کنندهزیتونکس به دو دلیل برای جوش های چرکی صورت موثر است. اولا دارای اثرات ضد باکتری قوی و دوم دارای اثرات ضد التهابی و اتهاب ناشی از جوش ها را کاهش می دهد. هم به تنهایی و هم قبل از استعمال سایر داروهای ضد جوش قابل استفاده است. استفاده همزمان با سایر داروهای ضد جوش توصیه نمی شود. برای کنترل جوش صورت هر ۸ ساعت یکبار استفاده شود.

۲- ضد ویروس: عصاره برگ زیتون بر علیه تعدادی از ویروس ها از جمله تبخال و زونا مؤثر است. بنابراین برای شستشو نواحی مبتلا به عفونت های ویروسی از جمله تبخال و زونا استفاده می شود و به این صورت که قبل از مالیدن پماد زیتونکس یا هر پماد ضد تبخال دیگری محل ضایعه را با این پاک کننده شستشو می دهند. علاوه بر این افراد تبخالی می توانند بطور مرتب نواحی تبخال زده را حتی در مواردی که تبخال خاموش است روزی یکبار شستشو دهند.

۳- آنتی اکسیدان: علاوه بر این زیتونکس دارای اثرات آنتی اکسیدانی و اثرات ضد آفتاب بوده و از این جهت برای پوست صورت مناسب است و مانع پیری پوست می گردد. توصیه می شود صبح ها قبل از از خروج از منزل استفاده شود.

نگهداری: برای دوام بیشتر صابون بهتر است بعد از استفاده در محیط خشک نگهداری شود.

موارد منع مصرف: در صورت داشتن حساسیت شدید به دارو و مواد گیاهی بهتر است استفاده نشود.

بسته بندی: قالب ۸۰گرمی به شکل صابون به همراه بروشور درون جعبه