زیتونِکس

دمنوش و چای برگ زیتون

این دمنوش از سالم ترین برگهای زیتون و در فصل مناسب تهیه شده است. بر اساس مطالعات انجام شده عمده خواص دارویی زیتون در برگ های آن نهفته است. دمنوش برگ زیتون دارای خواص و کاربردهای متعددی است:

حفظ سلامت قلب عروق: برگ زیتون باعث کاهش فشار خون و قند خون شده و بعلت داشتن اثرات آنتی اکسیدان قوی مانع تبدیل کلسترول به شکل مضر آن میشود .علاوه بر این مُدر بوده و مانع تجمع پلاکتی      می شود. به همین دلیل یکی از گیاهان مفید برای حفظ سلامت قلب و عروق است.  برای رسیدن به این هدف لازم است که برگ زیتون بطور  مداوم مصرف شود.

اثرات ضد ویروسی: برگ زیتون علاوه بر اینکه تقویت کننده سیستم ایمنی است دارای اثرات ضد ویروسی قوی بوده و در عفونت های ویروسی مثل سرماخوردگی ، آنفلوآنزا، تبخال و زونا هم کاربرد دارد. علاوه بر این، زیتون دارای اثرات  ضد ویروس ایدز هم می باشد و بعنوان مکمل همراه داروهای ضد ایدز بکار می رود.
نحوه استفاده: برای حفظ سلامت قلب و عروق می توانید روزی یک یا دو بار همانند چای کیسه ای آن را دم کرده و میل نمایید. از جوشاندن آن خودداری نمایید. برای تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوانزا ، روزی سه بار آن را دم کرده و مصرف نمایید. برای بدست اوردن طعم مطلوب ، نعناع و یا لیمو به این دمنوش اضافه شده است.
مصرف در بارداری و شیردهی: اطلاعات کافی وجود ندارد         .
هشدار:  افرادی که از سایر داروهای ضد دیابت، ضد انعقاد و ضد فشار خون استفاده می کنند با پزشک خود مشاوره نمایند زیرا برگ زیتون باعث کاهش قند و فشارخون شده و اثر داروهای ضد انقاد را تشدید می کند. مصرف این دارو باعث تشدید درد ناشی از سنگ صفرا میشود.
بسته بندی: تی بگ  برگ زیتون در بسته های ۳۰ عددی  و جعبه های نیم کیلویی تهیه شده است.